שומרים על הזכויות שלנו: כל הסיבות לפנות לעורך דין התחדשות עירונית

האם אתם מעורבים בפרויקט של התחדשות עירונית? אם כך, לא כדאי לכם להתקדם לגביו, מבלי להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בכך. מדוע?

רעיון פשוט, מימוש מורכב

התחדשות עירונית היא במבט על לא דבר מסובך מדי. פינוי בינוי למשל, בפשטות, כשמו כן הוא – פרויקט שבו מפנים בניין קיים והורסים אותו ומקימים במקומו בניין חדש. זאת, עם רווחים ותועלות מסוגים שונים, הן לבעלי הדירות בבניין והן ליזם. כמובן, הדברים בפועל מורכבים הרבה יותר. לכן, חשוב ומומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום, בכדי להבטיח שאתם "מכוסים" מכל הבחינות החשובות בהקשר החוקי והמשפטי. סכומי כסף גדולים מאוד באים לידי ביטוי בפרויקטים כאלה וגם מעבר להיבט הכספי, יש להם השלכות משמעותיות על חיי המעורבים בהם. לכן, פשוט זה לא וחשוב שיהיה לצידכם עורך דין מומחה ואיכותי.

מתי זה דרוש?

עורך דין שמתמחה בהתחדשות עירונית הוא בעל מקצוע שכדאי לפנות אליו בשלב מוקדם ככל הניתן. אלה פרויקטים ארוכים אשר מתפרשים על פני כמה שנים. במהלכם, תהיינה נקודות שונות שבהן משתלב עורך דין באופן טבעי, כגון חתימה על הסכמים. אך באופן אידאלי, לא כדאי לחכות למצבים אלה, אלא מוטב להיערך מראש.

 

 

כך תבחרו

בכדי לבחור היטב בעורך דין שמתאים לכם ביותר, כדאי לפעול בצורה הבאה:

  • שיתוף פעולה – ראשית, ישנו היבט שיתוף הפעולה בין הדיירים בבניין. הגישה איננה לקיחת עורך דין נפרד לכל דייר, אלא בחירת עורך דין אחד לכל בעלי הדירות, באמצעות נציגות הדיירים. כך שראשית, צריכה להיות הסכמה בין בעלי הדירות, מי יבחר את עורך הדין והאם ואילו דגשים מיוחדים ייכללו בבחירה.
  • עורך דין עצמאי – לעתים, יזמים ינסו להציע לבעלי הדירות שעורך הדין של היזמים יטפל גם בהם. יש בכך כמובן ניגוד עניינים מובהק ומוטב שלא לעשות זאת.
  • מומחה בתחומו – חשוב לבחור בעורך דין שמתמחה וגם מנוסה, ספציפית בפרויקטים כאלה.
  • חוות דעת – כעת, תרצו כמובן לבחור בעורך דין איכותי. אם יש לבעלי הדירות ניסיון עם עורכי דין בתחום הנדל"ן, ייתכן שזו תהיה נקודת התחלה טובה, עם ההתרשמויות והניסיון שיש להם בנידון. מעבר לכך, תוכלו לאסוף המלצות מחברים ומכרים, בעיקר כאלה שעברו פרויקטים מסוג זה.
  • התמקדות – עם רשימת עורכי הדין שכבר יש לכם עד שלב זה, תוכלו לחפש נוספים מאזור מגוריכם. באתרי משרדי עורכי הדין, תמצאו לעתים קרובות מידע שימושי נוסף.
  • בחירה – בסופו של דבר תצטרכו לבחור והבחירה היא בהחלט נקודה שכדאי להקדיש לה די זמן ומחשבה. בכל מקרה, תידרש הסכמה בין בעלי הדירות בנושא זה.
  • קביעת שכר סביר – חשוב לשים לב, ששכר טרחת עורך הדין של בעלי הדירות אמור להיות משולם על ידי היזם. למרות זאת, היזם לא קובע דבר לגבי עורך הדין, אך הוא צריך להסכים לגובה שכר הטרחה שלו. כך ששכר הטרחה צריך להיות סביר.

למה דווקא עו"ד מורן גור?

במשרד עורכי הדין מורן גור, יעמדו לרשותכם 15 עורכי דין, אשר עוסקים בתכנון ובניה, עם דגש מיוחד על התחדשות עירונית. המשרד מציע את שירותיו המקצועיים לבעלי דירות בפרויקטים מסוג זה, אך גם ליזמים והוא עוסק בפרויקטי התחדשות עירונית בכל היקף. למשרד עו"ד מורן גור ניסיון עשיר בתחום זה. זאת, כולל עשרות פרויקטי התחדשות עירונית שהושלמו וכן מעל ל-500 בניינים אשר נמצאים בתהליכים שונים של תכנון בניה, הגשת עררים, עתירות וכדומה.

לסיכום

ישנן סיבות טובות, מדוע נדל"ן וגם התחדשות עירונית באופן ספציפי, הם תחומי התמחות בפני עצמם בעריכת דין. כדאי לקחת זאת בחשבון, לבחור משרד עריכת דין איכותי שעוסק בכך ולהיעזר בהם ככל הנדרש.

נגישות
גלילה לראש העמוד