מקצועות עריכת הדין הרווחיים ביותר

אם סיימתם תואר ראשון במשפטים ואתם מתלבטים לגבי התחום שתרצו לעסוק בו בהמשך: רצוי שתדעו באיזה תחום מרוויחים הכי הרבה, וגם מהן השעות בהן עובדים עורכי דין שעוסקים בתחומים השונים. להיות עורך דין זה פתרון מושלם למי שרוצה לשלב חיים עצמאים עם משכורת ראויה. ובכול זאת, חשוב להבין מהם מקצועות עריכת הדין הרווחיים ביותר. הנה הרשימה:

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית הוא תחום בו עוסקים לא מעט פרקליטים, והוא נידון בבתי המשפט בכול הארץ. תביעות רשלנות רפואית מוגשות בכול יום, והן מזכות את התובעים (שהצליחו להוכיח את הקשר בין נזק פיזי למוסד רפואי) – במאות אלפי שקלים ואף במיליוני שקלים!

נציין כי עורכי דין לרשלנות רפואית ברובם יציעו ייצוג וייעוץ בתהליך ללא תשלום שעתי או תשלום שכר טרחה. עם זאת, במידה והם ייצגו את התובע נאמנה – הם יוכלו לקבל נתח (גבוה יחסית) של 17 אחוזים מן התביעה. בכך משתלם לעורכי הדין לטפל בבירוקרטיה: מה שנמשך כמה חודשים תוך שעות עבודה רגילות (8 שעות בממוצע), ולאחר הזכייה התיק – קבלת תגמול נאה במיוחד. התגמול כמובן נמדד ביחס לסכום בו זכה התובע. כך שאם מדובר בסכום של מיליון שקלים, יקבל התובע 117,000 אלף שקלים, לפני מס.

קניין רוחני

נתונים של חברת "קודקס", פרסמו כי השכר מבין הגבוהים ביותר נמצא דווקא בקרב עורכי דין שעוסקים בקניין רוחני. עורכי דין מסוג זה מטפלים בזכויות של ארגונים וחברות הייטק. אנשי המקצוע עוסקים בניהול חוזים והסכמים בינלאומיים, וצפויים לכול ההטבות של עובדי חברת הייטק. מי שעוסק בהייטק או במסחר בין לאומי ירוויח 19,000 שקלים לחודש בממוצע.

פלילים

גם התחום הפלילי הוא כזה שיכניס לא מעט כסף, בעיקר בייצוג של בעלי אמצעים. חשוב לדעת כי מי שיעבוד בסנגוריה הציבורית (מתמחים או עובדים בשירות הציבורי) ירוויח פחות מעורך דין פלילי מיומן אשר מייצג "בני טובים" או משפחות פשע, במגוון תיקים.

עורכי דין צעירים בתחום הפלילים ירוויחו שכר של 9,725 שקלים לחודש, (זאת על פי סקר של עורכי הדין של חברת קודקס, שנעשה בשנת  2015 ). עורכי דין פליליים שייצגו 'ארכי פושעים' יוכלו לגבות שכר טרחה אסטרונומי של אלפי שקלים לשעה! בכך השכר החודשי שלהם יכול לעמוד על יותר מ 40,000 שקלים ברוטו.

מקצועות עריכת דין

גירושין

עורכי דין שעוסקים בגירושין גם הם מדורגים אי שם בחלק העליון של הטבלה, בעוד שפרקליטים אלה גובים שכר שעתי שרובו מחושב בדולרים. מי שיעסוק בתחום דיני המשפחה, יוכל לגבות מהלקוחות שלו יותר מ 500 דולר לשעת ייעוץ, ושכר טרחה על ייצוג בבית המשפט + חיוב בהוצאות חוזי גירושים ומסמכים.

נדל"ן

תחום הנדל"ן הוא כזה שרק הולך וצובר תאוצה בזמן שעסקאות נדל"ן, חוזי מבנים וקרקעות, חוזי מכירה ועוד – כולם מנת חלקם של אנשים שעוסקים ומשקיעים בנדל"ן. עורכי דין בתחום זה מבוקשים במיוחד, שכן חוזי מכירה עומדים על מיליוני שקלים. לכן תמיד דרוש עורך דין מקצועי שיוכל לבחון את התנאים החוזה. מי שיעסוק בתחום הנדל"ן יוכל להרוויח 15,000 שקלים בחודש תוך עבודה בשעות מקובלות.

לסיכום, כול התחומים שהזכרנו וגם תחומים אחרים: נחשבים מעולים עובר מי שלמד משפטים. כעת, זה הזמן למצוא משרד טוב להתמחות בו ומכאן לצאת אל דרך בטוחה, משתלמת ועצמאית.

שווה לקרוא- לימודים באירופה: מה צריך לדעת לפני שמתחילים בתהליך?

נגישות
גלילה לראש העמוד