מעסיקים: אלו האביזרים הנחוצים לשירותי נכים לפי התקן הישראלי

כשמדובר בזכויות ציבור הנכים, ישנם נושאים שמקבלים יחס ועניין רבים יותר מאחרים. כך למשל ככל שמדובר בחניות נכים, יש מודעות גדולה לשמירה עליהן, מי שחונה בהם זוכה לשיימינג לרוב וחשוף לקנסות כבדים והכל כמובן בצדק. אך לצד זאת, בתחומים רבים למרבה הצער אין מודעות כל כך גדולה. אחד מהתחומים האלה הוא השירותים לציבור הנכים במקומות עבודה. האם ידעתם שעל פי חוק בכל עסק או מקום עבודה חייב להיות לפחות תא אחד של שירותי נכים? מעבר לכך, על שירותי הנכים להיות מאובזרים בצורה מסוימת על פי התקן הישראלי על מנת לספק את הנגישות והנוחות למשתמשים בהם. אם אתם בעלי עסק או עובדים במקום עבודה בו אין שירותי נכים ראויים, תוכלו למצוא כאן את כל האביזרים הנדרשים לשירותים תקניים ותוכלו לאבזר אותם בהקדם, ויפה שעה אחת קודם.

הגבהה למושב אסלה

כשמדברים על אביזרים לשירותי נכים, מדובר ככל הנראה באחד המוצרים הבסיסיים והחיונים ביותר. רכיב העשוי מפלסטיק קשיח ואיכותי המגביה את מושב האסלה ומאפשר למי שמתנייד באמצעות כסא גלגלים או כלי עזר אחרים להליכה לשבת ולרדת בקלות מהאסלה.

ידית אחיזה

ידית העשויה מחומר חזק ואיכותי המותקנת בסמוך לאסלה. מאפשרת למתניידים בכסא גלגלים להיעזר בה בשלב הישיבה והירידה מהאסלה.

מאחז

ישנם כמה סוגים של מאחזים המתאימים לסוגים שונים של קירות ומעוגנים לרצפה ולקיר. התפקיד שלהם דומה לתפקיד ידית האחיזה אך הם יותר מאסיביים ומאפשרים קלות רבה יותר בפעולה

ברז לשירותי נכים

בשונה מהברזים הרגילים, ברז בשירותי נכים הוא בעל פיה קצרה וקבועה וידית ארוכה. הוא מעוצב כך על מנת שמי שמתנייד בכסא גלגלים יוכל להגיע אליו ולהשתמש בו בקלות

מעסיקים- עלו האביזרים הנחוצים לשירותי נכים לפי התקן הישראלי

מדפים מתקפלים ונגישים

מגיע במספר סוגים ותצורות. מומלץ לבחור במדף מתקפל שניתן לפתוח ולסגור בעת הצורך וכמובן להתקין במקום נוח לנגישות נוחה. אביזר חובה בכל שירותי נכים.

פח תלוי

בניגוד לפחים בשירותים רגילים, בשירותי נכים יש להתקין פח ייעודי תלוי אותו מתקינים בגובה נוח.

שלטי הכוונה

להקלה על הנגישות והכוונה לתאי השירותים מומלץ בהחלט להתקין שלטים גדולים וברורים המראים איפה נמצאים השירותים הנגישים

מראה מתכווננת

מראה מיוחדת הנתלית בגובה נוח אותה ניתן להזיז ולכוון בהתאם לצרכי המשתמש.

מוצרי נגישות לעיוורים וכבדי ראייה

ישנם מגוון אביזרים שהם חיוניים למדי למי שסובל מלקות ראייה: יריעות פס מוביל מאפשרות להתמצא ולהבין את מבנה השירותים באמצעות הליכה, מסמרות פלסטיק וגבשושיות אזהרה יעשו עבודה טובה ויאפשרו לכבדי הראיה להתרחק ולהישמר מפני פגיעות, משטחי אזהרה מישושיים הנתלים על הקיר מאפשרים לאדם למקם את עצמו בחלל ולדעת מאיזה אלמנטים עליו להיזהר. שימו לב שלא לפספס את ציבור כבדי הראייה בבואכם לאבזר את שירותי הנכים בעסק.

חשוב לאבזר את חלל העבודה עבור בעלי מוגבלויות, ויש לעשות זאת בהתאם לחוקים, ולו כדי שיוכלו להתנהל בחלל כמו כולם.

נגישות
גלילה לראש העמוד