מתנות לעובדים: איך בוחרים מתנות שיתאימו לכולם?

שוברים את הראש לגבי מתנות לעובדים? הכול בסדר, בשביל זה אנחנו כאן. במדריך זה נציג לכם את כל הטיפים הטובים ביותר בדרך לבחירה של מתנה מושלמת בעבור כל העובדים – נשים וגברים כאחד.

בחירת מתנה לעובדים: כך תעשו את הבחירה בצורה הטובה ביותר

תהליך בחירה במתנה בעבור העובדים מהווה ללא ספק החלטה קשה מאוד, וזאת בשל העובדה כי לא מעט פעמיים אנו רוכשים מתנה שאין לה שימוש או שאינה מתאימה לכולם. מאחר ומדובר באחד התחומים המתפתחים ביותר, ניתן למצוא ברשת מגוון רחב של מתנות לעובדים בעלות כספית נוחה לכל כיס. על מנת לבצע את התהליך בצורה נכונה, ניתן קודם כל לפנות לעובדים ולאפשר להם לבחור מבין קטגוריות כמו כלי בית, טקסטיל ועוד – כך שהרוב קובע. באמצעות סקר כזה ניתן בהחלט לקלוע לטעמם של העובדים ובהתאם לכך לרכוש בעבורם מתנה ייחודית שאותה ישמחו לקבל לרגל החג. במידה וישנם עובדים מבוגרים שאינם מתנהלים עם מחשב חשוב לפנות באופן אישי ולשאול אותם מה המתנה המועדפת עליהם, כך שבסופו של דבר המתנה אותה תבחרו תהיה תואמת לציפיות שלהם.

מתנות לעובדים איך בוחרים מתנות שיתאימו לכולם-

התייעצות בקבוצות של מנהלי רכש

בין אתם עובדים בארגון גדול או קטן, החשיבות של רכישה שמתאימה לכולם היא שוויונית לכולם. בשל כך, ניתן להיעזר בפלטפורמות הדיגיטליות כמו לינקדין כמו גם קבוצות ברשתות החברתיות של מנהלי רכש או מנהלי תחום רווחה בכדי לקבל רעיונות למתנות. שימו לב כי הדגש שלכם בתהליך הרכש הוא להתאים את המתנה גם לגברים וגם לשנים, ולכן החשבה המנחה שלכם צריכה להתבסס על מתנה פרקטית ופחות מתנה שפונה רק לאחד המינים. נוסף לכך, אם אתם מבצעים רכישה מרוכזת של מתנות דרך חנות אחת, ניתן בהחלט לקבל ייעוץ מקצועי המבוסס על הניסיון של המוכרים בתחום,  מתוך מטרה לקבל חוות דעת נוספת לגבי המתנה הטובה ביותר אותה אתם מעניקם לעובדים המסורים שלכם.

פרקטיות היא שם המשחק

בחירה של מתנה היא בחירה קשה מאוד, אולם ניתן לומר כי בסופו של דבר מתנות פרקטיות הן מתנות הכוללות בין היתר כלי בית כמו גם כלי כתיבה או שובר אותו יכולים העובדים לממש, למשל יש מתנות שיהיו מתאימות יותר לעובדות בחופשת לידה אבל לא מתאימות למתנות כלליות לעובדים. דרך מצוינת נוספת לבחור מתאימה שמתאימה לכולם היא באמצעות רכישה של כרטיס מתנה, כך שכל עובד יכול לרכוש בעצמו, במקום להחזיר את המתנה לחנות או לחילופין להשאיר את המתנה שלכם מוחבא בארון. לסיכום, שיתוף העובדים בתהליך לצד קבלת השראה דרך מנהלים כמו גם קבוצות חברתיות מאפשרות לכם לבצע רכישה נכונה ומותאמת לתקציב שלכם. אל תחששו להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום מתנות לעובדים לצורך יצירת פתרון יצירתי מבחינת המתנה עצמה – כל זאת מתוך מטרה להוציא את המיטב מהתהליך.

נגישות
גלילה לראש העמוד