סיוע פרא-רפואי לחולי סרטן: על עבודת הקודש של עמותת עזר מציון

מחלת הסרטן היא בין המחלות החמורות ביותר שאיתן נאלצים אנשים רבים להתמודד. זהו מאבק לא פשוט, אשר דורש בדרך כלל הפעלת מגוון אמצעים ועזרים. בין השאר, משתלבים בתמונה בנושא זה גורמי התנדבות ועמותות שונות. אחת הבולטות שבהן, היא עמותת עזר מציון. כיצד היא מסייעת לחולי סרטן?

עמותה בולטת ורבת פעלים

עזר מציון היא בין השמות הבולטים ביותר מזה שנים, בנוף גופי ההתנדבות בארץ. רבים שמעו על עמותה זו ורבים לוקחים חלק בפעילותה או נהנים משירותיה השונים. למעשה, לעמותה יש כיום כ-40 סניפים ומוקדי פעילות, אשר ממוקמים ב-25 ערים שונות בארץ. לצד כ-30,000 מתנדבים, עובדים בעמותה גם כ-10,000 עובדים! במסגרת פעילותה הרחבה, עזר מציון מעניקה שירותי סיעוד, משאילה ציוד רפואי, מספקת ייעוץ רפואי ועוד. חלק גדול מפעילותה, מסייע גם לחולי סרטן. במה זה מתבטא?

מאגר מח העצם – תרומה ייחודית

במסגרת פעילותה הרחבה ובהקשר סיוע גם במחלת הסרטן, בולטת במיוחד פעילותה של עזר מציון בנושא תרומות מח עצם. מח עצם הוא אותו אזור בגוף שבו מיוצרים תאי הדם ותרומות של מח עצם מסייעות לטיפולים במחלת הסרטן, ויש לא מעט סיפורי הצלחה. עזר מציון מפעילה מרכז לתרומות מסוג זה, שהוא בין הגדולים בעולם! זהו מאגר שהוקם בשנת 1998 ויש לו לפחות שלושה מקורות ראשיים של קבלת תרומות מח עצם. ניתן לתרום למאגר באופן ישיר או להשתתף במבצעי התרמות שעזר מציון יוזמת מדי פעם. כמו כן, ישנו שיתוף פעולה מיוחד של העמותה עם צה"ל, אשר במסגרתו המתחיילים בבקו"ם מקבלים אפשרות להצטרף למאגר מח העצם כתורמים.

 

 

בית החלמה לילדים ונוער חולי סרטן אורנית

המקום מציע אירוח ברמה מלונאית, עבור משפחות מערים רחוקות, של ילדים שמקבלים טיפול בסרטן במסגרת אשפוז יום. אורנית כולל 16 סוויטות עבור המשפחות וחדר אוכל שמגיש שתי ארוחות ביום. ישנה במקום גם פינת קפה עם כריכים ושתייה חמה. עוד זמינים לשרות הילדים והמשפחות, חדר ג'ימבורי, חדר מוזיקה, חדר אמנות, פינת חי טיפולית וספריה. במקום ישנם גם אודיטוריום למופעים, כנסים והרצאות, אמפיתאטרון למופעים ובית כנסת.

פעילויות נוספות

מעבר לכך, עזר מציון מסייעת לחולי סרטן בין השאר בדרכים הבאות:

  • לילדים חולי סרטן ולילדים עם צרכים מיוחדים – עזר מציון מציעה לאוכלוסיה זו מגוון פעילויות, אשר מאפשרות להם "להתאוורר" מנטלית ולצבור כוחות וכמובן, לשפר את מצב הרוח והמוטיבציה להתמודד עם המחלה. זאת, באמצעות מחנות קיץ, מופעים שונים, טיולים אתגריים, אטרקציות, ימי כיף ומסיבות ימי הולדת.
  • תרומת שיער – ניתן לתרום בעזר מציון שיער עבור חולי סרטן, אשר שערם נשר בעקבות טיפולי כימותרפיה.
  • תמיכה בהורים צעירים חולי סרטן ומשפחותיהם – הורים צעירים חולי סרטן, הם קבוצה של חולי סרטן עם אתגרים מיוחדים שמצבם מעלה. עזר מציון משתדלת להתאים את אופן הסיוע, לכל אדם ואוכלוסיה בפני עצמם. זו היא דוגמה לכך, עם סיוע בארוחות חמות למשפחה, עזרה בביתם של החולים, טיפול בילדים, ניקיון, הסעות באמבולנסים, השאלת ציוד רפואי ועוד.
  • שירותי תמיכה מיוחדים לחולי סרטן מהמגזר החרדי – חולים אלה ומשפחותיהם, לעתים מעדיפים סיוע מגורמים מאותו המגזר ויש להם העדפות שונות שאופן הסיוע צריך להתחשב בהן.
  • שירותי תמיכה לחולי סרטן בבתי החולים – כולל החלפת הורים אשר שוהים עם ילד חולה סרטן, הסעות לטיפולים ועוד.

לסיכום

לכל מי שמחפשים מטרה חשובה לתרום לה או תחום חיוני שבו כדאי להתנדב, עזר מציון ופעילותה עבור חולי סרטן מספקים תשובה מצוינת.

נגישות
גלילה לראש העמוד