פתיחת חברה חדשה: המדריך המלא ליזם

פתיחה של חברה חדשה היא תהליך שדורש עבודה בירוקרטית לא קטנה. אם אתם בדרך לפתוח את החברה הראשונה שלכם, אנחנו כאן עם מדריך מלא שיעזור לכם לבצע את התהליך הזה בצורה המהירה והיעילה ביותר.

סוג החברה

כאשר מדברים על פתיחת חברה, חשוב להבדיל בין שתי סוגי חברות. הסוג הראשון הוא מה שמכונה חברה בע"מ, שזו חברה שמהווה ישות עצמאית, והבעלים של החברה לא מחויב באופן אישי לחברה עצמה. הסוג השני הוא חברה שבה מנהלי החברה הם גם הערבים לחובותיה של החברה עצמה. בעת פתיחת חברה חדשה יש לשלם אגרה, לא משנה מה סוג החברה שאותה בחרתם.

רישום חברה הוא תהליך שכולל מספר שלבים, ואת כל השלבים הללו נפרט כאן כדי לעזור לכם בסופו של דבר בפתיחת החברה. חלק מהשלבים דורשים מכם לקבל החלטות שונות, וחשוב כמובן לקבל את ההחלטות הללו בצורה מושכלת. כדי שהחברה שלכם תצליח, כבר מההתחלה אתם צריכים להיות מודעים לדברים הללו. אז הנה לפניכם מדריך פתיחת לחברה.

פנייה לרשת החברות

רישום חברה נעשה בעזרת רשם החברות, שהוא הגוף שאחראי על רישום של חברות שונות. בפנייה לרשם החברות עליכם להציג את הנתונים הבאים:

שם החברה וכתובת

לכל חברה חייב כמובן להיות שם. לאור העובדה שלא ניתנת אפשרות לשתי חברות להחזיק באותו שם, יהיה עליכם להציע שלושה שמות לחברה שלכם לפי סדר עדיפויות מסוים, כדי שבמקרה הצורך רשם החברות יוכל לפתוח את החברה שלכם בשם שעדיין לא נתפס על ידי חברה אחרת. כמו כן עליכם למסור את הכתובת של החברה לצורך פנייה רשמית אליכם בעתיד.

ניהול החברה

כבר בעת רישום החברה יהיה עליכם להציג את מנהלי החברה. אם בחרתם לפתוח חברה בע"מ תצטרכו להציג את בעלי השליטה בחברה ואת הדירקטורים בה, ואילו בחברה בבעלות רגילה תידרשו להציג את מנהלי החברה השותפים בה. כמובן שהפרטים הללו אינם קשיחים וניתן יהיה לשנות אותם בעתיד.

חשבונות בנק

הדבר השני שעליכם לעשות הוא לפתוח חשבון בנק שמתאים להגדרה של החברה שלכם. לא משנה באיזה סוג של חברה בחרתם, חשבון הבנק צריך להיות כזה שמוגדר עבור חברה, והוא שונה מזה של אדם פרטי. החשבון צריך להיכלל במסמכים של החברה כדי שהרשויות ידעו מה מספר החשבון של החברה שלכם.

פתיחת חברה חדשה: המדריך המלא ליזם

רישום החברה מול הרשויות השונות

כל חברה צריכה להיות בעלת תיק בשלושת רשויות המס של מדינת ישראל. הרשויות הללו הן ביטוח לאומי, מע"מ וכמובן מס הכנסה. הרישום שלכם מול הגופים הללו חשוב כיון שחלק גדול מההתנהלות שלכם בתור חברה הולך להתבצע אל מול הגופים הללו. הקפידו על רישום מסודר מול הגופים הללו כדי למנוע בעיות שונות בעתיד של החברה שלכם.

סיום התהליך וליווי מקצועי

לאחר תשלום האגרה והקפדה על ביצוע השלבים המפורטים כאן החברה שלכם למעשה תהיה רשומה כחוק. מומלץ לבצע את תהליך רישום החברה בעזרת איש מקצוע כדי להימנע מתקלות שונות במהלך הרישום. עבור מי שאינו מנוסה בתחום, רישום החברה יכול להיות תהליך מעט מייגע, ואיש מקצוע טוב בהחלט יוכל לפשט עבורכם את התהליך הזה.

לסיכום

רישום חברה הוא תהליך שמורכב ממספר שלבים, שבסיומם החברה שלכם תהיה רשומה כחוק ברשם החברות. עליכם להחליט קודם כל מה סוג החברה שלכם ולאחר מכן תצטרכו להחליט על שמה, מנהליה ועוד כמה נתונים שחשובים עבור הרישום. הקפידו על עבודה מסודרת בליווי איש מקצוע כדי לפשט את התהליך של רישום החברה.

נגישות
גלילה לראש העמוד