עם אחד: העמותה שמצילה נפשות בחברה הישראלית

למרות ההתפתחות הרבה שחוותה מדינת ישראל בשנים האחרונות, עדיין יש לנו הרבה משימות שחייבים לבצע כדי לשפר עוד יותר את החיים של אזרחי ישראל. התמודדות עם מצוקות שונות, סיוע לאוכלוסיות חולשות ותמיכה בחיילים הם רק חלק מהדברים שכל אחד מאיתנו היה רוצה לסייע בהם. זו בדיוק הסיבה שחשוב להכיר את עמותת עם אחד, שפועלת בדיוק בתחומים האלו.

תרומה לחברה בישראל

במדינת ישראל פועלים לא מעט ארגוני סיוע. התחומים שבהם ארגוני הסיוע פועלים הם רחבים מאוד, כאשר חלקם הפכו להיות חלק מהתמיכה הרשמית שהמדינה נותנת לאזרחים שלה. בדרך כלל, לכל ארגון יש תחום מסוים שבו הוא מתמחה, והשירות שהוא נותן מתמקד בעיקר בתחום הזה. המטרה של עם אחד היא להוות מוקד סיוע בתחומים מגוונים לכלל חלקי החברה בישראל.

סלי מזון למשפחות במצוקה

התחום הראשון שעליו נספר לכם בפעילות של עם אחד הוא סלי מזון למשפחות במצוקה. במדינת ישראל קיימים פערי חברתיים גדולים, ולמרות שהדירוג של המדינה מבחינת תוצר לנפש הוא גבוה, יש בישראל לא מעט משפחות עניות שלא מסוגלות לספק לילדים שלהם מצרכי מזון בסיסיים. עמותת עם אחד פועלות לטובת אותן משפחות, ודואגים להן לסלי מזון שיתנו להם תמיכה בסיסית.

 

סיוע לנוער במצבי מצוקה

נוער במצוקה הוא לפעמים נוער שנקלע למצבים מורכבים שאין לו הכלים המתאימים להתמודד איתם. אם הוא לא יקבל את הסיוע הנכון, בקלות הוא עלול להגיע למחוזות שליליים, שמהם כבר יהיה לו קשה להיחלץ. הסיוע של עם אחד הוא במתן אוזן קשבת לאותם בני נוער, וניסיון לתת להם כלים להתמודד עם המצב שאליו הם הגיעו, כדי למנוע מהם הדרדרות לשולי החברה.

אוכל לתינוקות

יוקר המחיה בישראל הוא מהגבוהים בעולם, ועבור משפחות שמגדלות תינוקות ההוצאה לעיתים יכולה להיות כבדה מנשוא. כדי שלא נגיע למצב שבו תינוקות לא מקבלים את הדברים הכי בסיסיים שהם צריכים כדי לגדול בצורה בריאה ונכונה, עם אחד מפעילה מערך סיוע ייחודי שמיועד למשפחות עם תינוקות. הסיוע הזה כולל מוצרים בסיסיים ומזון שחיוני עבור ההתפתחות התקינה של התינוק.

מרכזי יום לקשישים

במדינת ישראל תוחלת החיים עולה בצורה מתמדת, ויחד איתה גם מתעורר הצורך לתמוך בקשישים ולספק להם מעטפת שתיתן להם להזדקן בכבוד. מרכזי היום של עם אחד הינם מרכזים שמיועדים לספק לקשישים חברה נעימה, וטיפולים שונים שיוכלו לשפר את איכות חייהם. הטיפולים כוללים תרפיות שונות וניסיון לעזור למשפחות להתמודד עם מחלות זקנה.

תמיכה בחיילים בודדים

צבא ההגנה לישראל הוא גוף שיקר לכולנו, וגם בו יש לנו לא מעט עבודה. החיילים הבודדים הם אותם חיילים שבחרו לשרת על אף שהמשפחה שלהם נמצאת במקום רחוק, ובחלק מהמקרים גם אין להם משפחה. עם אחד תומכים באותם חיילים, ומעניקים למי שבחרו לשרת את המדינה בלי גב מסגרת יציבה ותומכת.

עם אחד

עם אחד הוא מרכז עזרה וסיוע שהוקם על ידי ישראלים שכל הרצון שלהם הוא לסייע לאזרחים אחרים בהתמודדות עם מצוקות שונות. מרכזי הסיוע של עם אחד פועלים בקרב כל שדרות החברה הישראלית, מתוך מטרה להפוך את המדינה שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו. את העזרה מעניקים לכל מי שזקוק לה, ללא הבדלים.

לסיכום

עזרה לחיילים, תמיכה בקשישים ומתן סלי מזון הם תחומים שכל אחד מהם יכול להיות פרוייקט בפני עצמו. עמותת עם אחד מנסה תחת קורת גג אחת לספק תמיכה לכל ישראלי שנמצא במצוקה, ולא משנה מה הסיבה.

נגישות
גלילה לראש העמוד