איך תכינו את ילדכם לקראת החזרה לבית הספר?

חזרה לבית הספר

כמו בכל שנה ועם הקיץ, יוצאים הילדים שלנו אל החופשה המיוחלת הידועה גם בשם "החופש הגדול". ימי החופשה הארוכים מאפשרים לילדים ולהורים לצאת מן השגרה, זאת על ידי נסיעה אל חופשות משפחתיות, רישום הילדים אל קייטנות ושאר פעילויות בכל רחבי הארץ.

ואכן, כמו בכל שנה, גם החופשה הגדולה נגמרת, תוך שבראשון לחודש ספטמבר, כלל הילדים, המורים והגננות: חוזרים לשנת הלימודים הסדירה. לכן, רגע לפני היום הראשון ללימודים, כדאי להכין את הילדים לבית הספר, על מנת שהמעבר יהיה נעים יותר. אז כיצד עושים זאת? הנה כמה טיפים טובים:

קניית הציוד המתאים לתלמיד

אחד הדברים שיש לבצע לפחות שבוע לפני החזרה ללימודיהם, הוא רכישת ציוד חזרה לבית הספר. בחרו עבור ילדכם ילקוט שמתאים לגודל גופו ולצרכים שלו, שימו לב כי אתם רוכשים לפחות 10 מחברות לתלמיד, בחרו קלמר שימושי, כלי כתיבה נוחים ואיכותיים, ועטיפות לספרים ולמחברות. במידה ואתם לא בטוחים לגבי הכמויות או הציוד הדרוש: רצוי לשלוח מייל או הודעה לצוות בית הספר, כדי לקבל רשימה מלאה.

מעבר על החומר הלימוד

לעיתים קרובות ולפני היציאה אל החופש הגדול, המורים נותנים משימות ושיעורים לתלמידים עבור ימי החופש. חלק מהמשימות ידרשו מהילדים לספר על החופש הגדול באמצעות חיבור, לבצע פרויקט מסוים או להגיש עבודה. בדקו איזה עבודות על הילדים להגיש, ווודאו כי הכל מוכן. במידה ולא הוכן דבר, שבו עם הילד וסייעו לו במטלות.

רגע לפני היום הראשון ללימודים, כדאי להכין את הילדים לבית הספר, על מנת שהמעבר יהיה נעים יותר. אז כיצד עושים זאת? הנה כמה טיפים טובים:

הקדמת שעות השינה

ימי חופשת הקיץ רצופים בבילויים, פעילויות וצפייה בטלוויזיה, בעוד שעבור רבים מהילדים, שעת השינה מתאחרת בימים החופשיים. כדי לא להעמיס חרדות או קושי בעת החזרה לבית הספר, נסו במשך שבוע ובכל יום להקדים את שעת השינה בשעה אחת. בכך אם הילד הלך לישון בחופש הגדול לקראת חצות, הקדימו את שעת השינה ביום הראשון ל 23:00 , ביום השני לשעה 22:00, וכן הלאה, עד להגעה אל שעת השינה שתאפשר לו 8 שעות שינה רצופות.

רכישת ביגוד מתאים

כעת שהילדים שלכם עולים כיתה, הם בוודאי כבר זקוקים לביגוד גדול יותר, לחולצות בית ספר, לנעלי התעמלות נוחות ושאר ביגוד ואביזרים לבית הספר. כיום, אפשר לרכוש חולצות בית ספר במחירים נמוכים, כמו גם נעלי ספורט ושאר ביגוד ואביזרים שניתן לרכוש און ליין. גם כאן יש לבדוק עם המורה או עם רכזת השכבה איזה ביגוד מומלץ עבור השנה החדשה, זאת במידה ואינכם בטוחים מהו סוג הביגוד והכמויות הדרושות לשנה החדשה.

קיימו עם הילדים שיחת עידוד

רבים הילדים שחוזרים מחופשת הקיץ לבית הספר עם מצב רוח רע. כי הרי מה יכול להיות גרוע יותר מלחזור לשולחן הלימודים לאחר חופשת קיץ מלאת פעילות? במקרים כאלה, יש לשבת עם הילד לשיחה, לשוחח עמו על החזרה ללימודים כמו גם על פחדים ורגשות שעולים. לדוגמא: אם הילד אינו מצליח לקום מוקדם בבוקר, צאו יחד לקנות שעון מעורר ונסו להכין עמו את הציוד הדרוש ליום הראשון (ולשאר ימי הלימודים). ההכנה מראש, תקל על ההתארגנות בשעות הלחוצות. תמכו בילדכם בעיקר בגיל קטן, והציבו לו מטרות שבסיומן תגמול נחמד. בכך שנת הלימודים תתחיל בכיף וברגל ימין!

נגישות
גלילה לראש העמוד