מה הקשר בין עבודה לחוצה למחלות לב

הלב שלנו פועם עבורנו כל הזמן, גם כשאני ישנים וגם כשאנחנו מבצעים פעילות גופנית והוא מסמל התרגשות כמו שהוא מסמן על חרדה. כשאנחנו נמצאים במקום העבודה שלנו, אנו לא מעט פעמים חווים סטרס חרדות עצבנות וחוסר מנוחה, בזמן שעבודה לחוצה בהחלט יכולה להוביל למחלות לב.

על פי מחקרים בנושאים של בריאות והקשר בין קריירה תובענית ועבודה לחוצה לפיתוח מחלות לב – נמצא כי יש קשר ישיר בין לחצים בעבודה לבין התפתחותן של מחלות לב וכלי דם. גברים ונשים שנמצאים בלחץ במקום העבודה, שחוו חרדות וסטרס סבלו מלחץ דם גבוה מידי, התקפי לב, מחלות לב, עודף כולסטרול והשמנת יתר. אם אתם חוששים ממחלות לב או מהתפתחות שלהן, מומלץ לקבוע תור לקרדיולוג. אפשר לבצע את הפעולה באתר באופן נוח אם תרצו – מה שיחסוך לכם זמן ומאמץ.

הקשר בין לחץ לתפקוד מערכות הלב

עומס בעבודה, כך נקבע על פי חוקרים שבצעו מחקרים בארה"ב, מוביל לדרישות פסיכולוגיות גבוהות ולרמת שליטה במהלך היום שלעיתים יכולה להשפיע על מערכות הלב, בעוד שקצב גבוה מידי של תפקוד, של קושי בעבודה, כמות שעות לא הגיוניות וכו' יכולים להוביל למחלות לב בקרב יותר מ40 אחוז מהאוכלוסייה, רובה נשית.

אם אתן נשות קריירה עמוסות, אם יש בבעלותכן עסק או שהעבודה שלכם מרובה ותובענית: ייתכן כי הסיכוי למחלות לב יגבר. מלבד מחקרים שנערכו בארה"ב, עליהם דיברנו קודם, מחקרים נוספים שנערכו בסין גילו כי יש קשר בין לחץ בעבודה לבין עובי מוגבר של דופנות העורק הראשי בלב. עובי כזה עלול להיווצר בקרב אנשים שעובדים קשה והוא עלול להוות סימן מוקדם למחלות לב.

מה הקשר בין עבודה לחוצה למחלות לב

כאשר אנחנו נמצאים בלחץ וחרדה הגוף שלנו מגיב לכך משום שהוא נמצא בכוננות מתמדת שגורמת לסטרס וחרדה מה שיכול לפתח מחלות לב. סטרס וחרדות מגבירים דלקות בכלי דם – מה שעלול לגרום לקריש דם בלב ולהתקפי לב (ולדברים נוספים, כמו להתקרחות גברית). לכן חשוב לדעת איך להקל על לחץ בעבודה ומתי צריך לבדוק את המצב.

אז מתי צריך להיבדק?

בדיקה כמו אקו לב שנועדה לבדוק את מסתמי הלב, או בדיקה של תפקוד וחדרי הלב תעשה במידה ורופא המשפחה שלכם יחשוד כי יש בעיה כלשהי הקשורה לתפקוד לבבי. קיימים מספר תרחישים נוספים שמצריכים בדיקה כמו מקרים של איבוד הכרה פתאומי, כאבים חוזרים ולא מוסברים בזמן מאמץ, סחרחורות פתאומיות שאין להן סיבות נוירולוגיות, מקרים של כאבים ראש באזור העורף שמצביעים על יתר לחץ דם, וגם במידה ויש קוצר נשימה שאין לו קשר לתפקודי הריאות.

כיצד משחררים את הלחץ שעלול לגרום למחלות לב?

כדאי לשחרר לחצים כדאי לבדוק היכן תוכלו להאציל סמכויות בזמן העבודה כך שיהיה עליכם פחות עומס. בין היתר חשוב לקבל תמיכה מעמיתים לעבודה ולדאוג להפסקות אוכל ומנוחה בזמן העבודה.

שמרו על כושר גופני טוב ונסו להגיע אל חדר הכושר שלוש פעמים בשבוע לפחות. בחרו פעילויות מטיבות ולא מאמצות מידי כמו יוגה, פילטיס, פלדנקרייז ופעילויות שעובדות על קצב הלב כמו אירובי קל ואפילו זומבה בעצימות בינונית. חשוב לשמור על פעילות גופנית שמטיבה עם הלב, מקלה על סטרס וחרדות ועוזרת לשינה בריאה יותר.

שמרו על שעות שינה מתאימות ואל תוותרו עליהן עבור העבודה או הקריירה.

נסו לא לערבב בין עבודה לשעות הפנאי כמו לקרוא מיילים בחופשות או בערבים משפחתיים ולא לבצע שיחות עבודה בחופשים ובזמן המשפחתי או הזוגי שלכם.

נסו לתרגל מדיטציה ויוגה לפחות 5 דקות ביותר ואם החרדות והלחץ משתלטים עליכם – פנו לסיוע פסיכולוגי להרגעת חרדות וסטרס. כך תוכלו לשמור על הלב שלכם פועל, פועם ובריא.

נגישות
גלילה לראש העמוד