טיפים לבעל עסק מתחיל

הקמת עסק כרוכה בלא מעט משימות ופעולות, אך לצד העבודה ותהליכי איסוף הלקוחות החדשים, יש כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון:

 

  1. הנהלת חשבונות באינטרנט

אחד הדברים שחשוב להקפיד עליהם בניהול העסק הוא כל נושא ניהול החשבונות, משום שיש להגיש מסמכים וטפסים לרשויות מידי שנה, ועל כן יש לבצע מעקבים אחר ההוצאות וההכנסות של העסק באופן המיטבי. במקום לאסוף ניירת ולמלא את המדפים שלכם בקלסרים שיעלו אבק, השתמשו בהנהלת חשבונות באינטרנט, כשמדובר במערכת נוחה וידידותית למשתמש, המאפשרת לשלוח חשבוניות ירוקות ללקוחות, לסרוק חשבוניות מס שקיבלתם ולנהל את כל הכספים במקום אחד – כשכל המידע נמצא על ענן וזמין לכם מכל מקום ומכל מכשיר נייד.

  1. התנהלו באופן חוקי

לא מעט עסקים מרוויחים את כספם אבל לא מספקים חשבוניות, או לחלופין כלל לא פותחים תיק עוסק ברשויות – ומדובר בעבירה פלילית. עם קבלת ההחלטה להקים את העסק, יש לגשת לרשויות (מע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי) ולפתוח תיק מתאים (עוסק פטור, עוסק מורשה וכו'). כמו כן, כדאי להקים חשבון בנק נפרד לעסק על מנת לשלוט בהוצאות ובהכנסות על הצד הטוב ביותר.

 

  1. לבנות תכנית עסקית

להקים עסק זה נהדר, אבל כדי שהעסק יצליח חשוב לבנות תכנית עסקית יסודית, בה יש לפרט את כל המטרות של העסק הדרכים להשיג אותן. בתוכנית העסקית חשוב לנתח את קהל היעד, ולהגדיר אותו באופן מדויק ככל הניתן, כמו כן יש למלא את כל היתרונות העסקיים, כמו גם החסרונות, כך ניתן לתכנן את השנה הראשונה של העסק ביעילות ובאופן ממוקד.

 

 

  1. לבנות תכנית שיווקית

תכנית שיווקית, בשונה מתוכנית עסקית, שמה לנגד עיניה את כל הפן השיווקי של העסק: באילו פלטפורמות תרצו לשווק, מהו תקציב השיווק השנתי ומהן הדרכים האידיאליות ביותר לשיווק השירותים של העסק.

 

  1. למצוא את הערך המוסף של החברה

יש לא מעט עסקים בעולם וסביר להניח שכמו העסק שלכם, יש עוד רבים וטובים. לכן, אתם חייבים למצוא את מה שמייחד אתכם, את הערך המוסף שאתם מעניקים ללקוח – את הסיבה שבגללה הוא יבחר בכם ולא במתחרים. לפיכך יש ללמוד היטב את פעולות המתחרים ואת השירותים שהם מעניקים, ולמצוא רעיונות יצירתיים לייחד את העסק שלכם.

 

  1. נוכחות דיגיטלית

לא משנה מה תבחרו לעשות ובאיזה עסק מדובר – נוכחות דיגיטלית היא אלמנט חיובי וחשוב. הקימו אתר אינטרנט מושקע (מומלץ לעשות זאת בפלטפורמת וורדפרס), כשיש להקדיש תשומת לב ומחשבה לתוכן שיופיע באתר ועל הערך שיעניק לגולש (מלבד הפן השיווקי).מלבד זאת, קחו בחשבון שכדי להגיע לקהל היעד, חשוב לקדם את האתר באופן מקצועי שהרי SEO מתאים לכל עסק ברשת. כמו כן, יש להקים עמוד פייסבוק עסקי ואף פרופיל באינסטגרם – זה יסייע לכם לשווק את העסק ושלמור על קהל הלקוחות הקיים.

 

  1. לא חייבים לעשות הכל לבד

בעלי עסקים, ובייחוד עסקים קטנים, נוטים לעשות הכל בעצמם, החל מעיצוב הלוגו והשפה העיצובית (בתוכנות חינמיות לעיצוב ותבניות מובנות), ועד לניהול דף הפייסבוק והנכסים הדיגיטליים. אז מלבד העובדה שלא מומלץ לעשות הכל לבד בשל עומס המשימות, רצוי וכדאי להיעזר בבעלי מקצוע, גם אם התקציב הכלכלי שלכם נמוך יחסית. בעל מקצוע יידע כיצד להתנהל ואיך לבצע בעבורכם את העבודה על הצד הטוב ביותר – וכך, כולם ירוויחו.

 

הקמת עסק היא תהליך שעשוי להימשך לא מעט זמן, וזאת כדי לייחד את העסק ולתכנן אותו באופן הטוב ביותר. אמצו לחיקכם כמה שיותר טיפים (אם לא את כולם), ונסו לחשוב על דרכים יצירתיות לשווק ולנהל את העסק שלכם – בהצלחה!

השארת תגובה