למה כדאי לכם לשלוח את הילדים למחנה קיץ?

 

חופשת הקיץ שמגיעה בצעדי ענק, לא תמיד מתקבלת בברכה על ידי ההורים, ולו בשל העובדה שבתקופה זו הילדים נוטים להיצמד למסכים ולרבוץ על הספה לאורך שעות ארוכות. אחת האפשרויות לצמצום הבעיה היא לשלוח את הילדים למסגרות, אבל במקום להירשם לקייטנה קלאסית, מוטב שתשקלו הרשמה למחנה קיץ שמתקיים בחו"ל. מדוע? ובכן, יש לנו כמה סיבות ממש טובות בשבילכם!

כי לומדים לדבר אנגלית

אחת הסיבות לשלוח את הילדים למחנה קיץ, ואולי הסיבה הטובה ביותר, היא האופציה ללמוד אנגלית בתנאים נוחים ובלימודים שאינם פורמליים. מה הכוונה? ובכן קחו לדוגמא את מחנה קיץ – הקיץ של החיים שמתקיים בארצות הברית. במהלך שהותם במחנה, החניכים מתנהלים בשפה האנגלית בלבד, בין אם הם יוצאים לטיול במפלי הניאגרה, בין אם עוסקים במלאכת יד בשיעורי היצירה ובין אם משחקים בכדורגל. כמו כן, בין החניכים הישראליים יש גם חניכים אמריקאים, בכך הילדים שומעים את השפה, ולומדים כיצד לבטא נכון את המילים השונות. באמצעות שיח בשפה האנגלית החניכים לומדים לדבר, הילדים האמריקאים מסייעים באופן עקיף (מעצם העובדה שאנגלית היא שפת האם שלהם) והמדריכים מסייעים באופן ישיר, מה שמוביל ללימודי שפה באופן אפקטיבי ויעיל במיוחד.

 

כי חווים חוויות ייחודיות

מחנות קיץ מתקיימים בחו"ל, וזו חוויה מדהימה כשלעצמה, אבל יותר מזה, הפעילויות במחנה כל כך מגוונות ומיוחדות שהן מעניקות לילדים שלל חוויות בלתי נשכחות: החל מפעילויות אתגריות, כמו שיט ראפטינג או קירות טיפוס, ועד לחוגים בתחומים שונים ומרתקים. יתר על כן, במחנה הקיץ יש לא מעט טיולים, כך שמלבד הפעילויות שיש במחנה, הילדים זוכים להכיר יעדים אטרקטיביים ותיירותיים בחו"ל.

 

כי משפרים מיומנויות חברתיות

התנהלות חברתית היא בין הדברים החשובים ביותר ובייחוד בתקופת הילדות והנעורים, לכן ככל שהילדים ילמדו כיצד לשפר כישורים חברתיים כל הם יוכלו להצליח בעתיד באירועים חברתיים שונים, כמו גם להרחיב את מעגל החברים שלהם. במחנה הילדים יפגשו בחברים חדשים, לא את אלה המוכרים להם מבית הספר, אלא חניכים שמעולם לא פגשו לפני כן – כך יוכלו לנהל אינטראקציות חברתיות ייחודיות, ליצור חברויות חדשות ולשפר את המיומנויות שלהם.

 

 

כי לומדים להתנהל באופן עצמאי

למרות שיש השגחה במחנה, ולא מדובר בעצמאות במלוא המובן המילה, עדיין הילדים נמצאים תקופה לא קצרה ללא הורים, כשהם צריכים להתמודד עם חוויות שונות, מצבים חברתיים והם אף יצטרכו לכבס את בגדיהם בעצמם ולהתנהל מבחינה כלכלית (יהיו להם דמי כיס והם יצטרכו לקבל החלטות על מה לבזבז ועל מה לא). זו דרך מצוינת להעניק לילדים שיעור בהתנהלות עצמית ובהתמודדות עם מצבים שונים.

 

מחנה קיץ מהווה מסגרת מצוינת עבור ילדים, הוא מאפשר להם לחוות חוויות מיוחדות ובלתי נשכחות, ללמוד לדבר אנגלית ולהתנסות בשיח בשפה זו עם ילדים אמריקאים וכמובן אף מקנה מיומנויות חברתיות חדשות. כמו כן, באמצעות הפעילויות במחנה, אין שום סיכוי שהם ימצאו את עצמם שעות ארוכות ברביצה על הספה (כך ניתן לצמצם את זמן המסכים). כל אלה ועוד, מהווים סיבה נהדרת לשלוח את הילדים למחנה הקיץ, כי כך הם בהחלט ייהנו מחוויה פורצת גבולות.

נגישות
גלילה לראש העמוד