סטרס ומתח בעבודה: אולי חדר מלח יוכל לסייע לכם

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה יותר ויותר עובדים מספרים בגילוי לב אודות המתחים שהם חווים בעבודה, וכיצד זה משפיע על התפקוד היום יומי. למעשה, סטרס ומתח בעבודה הפכו למגפה של ממש, ועדות לכך ניתן למצוא בשורה של מחקרים אשר מצאו קשר ישיר בין מתח לבין התפרצות של דלקות ומחלות כרוניות, החלשת המערכת החיסונית וכן הגדלת הסיכוי לאירועי לב בעקבות המתח הרב. חשוב להבין כי מתח כשלעצמו הוא דבר חיובי, מאחר והוא מאפשר לשכלל את היכולת האישית. יחד עם זאת, כאשר המתח הופך לפסיכולוגי הוא מצמצם את מרחב קבלת ההחלטות וגורם לפקפוק עצמי, חוסר סיפוק וכן מחשבות טורדניות שמלוות גם הרבה לאחר שעות העבודה. אם גם אתם חשים כי הסטרס משפיע על התפקוד, חדר מלח מהווה פתרון מצוין שיכול לא רק לסייע אלא גם ליצור מרחב מרגיע ושלו, כפי שנסביר כעת.

חדר מלח – אופציה נהדרת בעבור עובדים שחווים עומס בעבודה

אם אתם חשים כי המתח והלחץ בעובדה משפיעים על התפקוד שלכם במסגרת העבודה כמו גם במסגרת החיים האישיים, ישנן לא מעט דרכים בהן ניתן לנקוט בשביל להפחית את הלחץ – החל מפעילות ספורטיבית, מדיטציה ועד לביקור בחדרי מלח שהפכו לאחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות, ולא בכדי. העולם האלטרנטיבי מציע מגוון גדול של שיטות להפחתת לחץ  ויצירת איזון, כאשר שיטה אלטרנטיבית שיכולה לסייע לטובת ההתמודדות עם הקשיים היא חדר מלח. מדובר בחדר שעשוי כולו מגבישי מלח אותם מייבאים ממדינות מזרח אירופה. הסגולות של החשיפה למלח הן לא רק באספקט בריאותי אלא גם נפשי, בשל העובדה כי החשיפה לחלקיקי המלח יכולה לסייע לכם לחזק את המערכת החיסונית שנחלשת בעקבות הלחץ ובכך ליצור מערך תמיכה רגשי ואלטרנטיבי מהמעלה הראשונה.

 

 

תחושת רוגע ושלווה בתוך חדר מסוגנן ונעים

עצם היכולת לעצור את שגרת היום יום העמוסה ולהתפנות לחצי שעה עד שעה בחדר היא זו שהופכת את חדרי המלח לבעלי השפעה חיובית על רבבות של ישראלים שכבר ביקרו פעם אחת, ודיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה ביותר, כל זאת בזכות יצירה של תמהיל המשלב בין האפקט החיובי של המלח לבין היכולת לנצל את הביקור בחדר לטובת האזנה למוזיקה, מדיטציה, קריאת ספר או כל דבר אחר שעולה על דעתכם בשביל להוביל להפחתה משמעותית ברמות הלחץ.

חווים לחץ מתמיד בעבודה? כך תוכלו ללמוד כיצד לנהל אותו

כאמור, לחץ בעבודה הוא אלמנט שמשפיע באופן דרמטי לא רק על היכולת שלכם לעבוד בצורה מלאה ויסודית אלא גם להגשים את המטרות שלכם, וזאת מאחר ולחץ משפיע לא רק על ההיבט הנפשי אלא גם על היבט גופני. כאשר אנו לחוצים, הגוף נכנס למצב של מגננה ועל כן המערכת החיסונית נחלשת. אם אתם מרגישים כי אתם חולים כל הזמן, לא חשים בטוב או מרגישים חולשה כללי, טיפול אלטרנטיבי בדמות חדר מלח יכול אולי לסייע לכם להתמודד בצורה טובה יותר, כל זאת בזכות שהייה בחדר מעוצב ומרשים. ניהול של הלחץ אותו אתם חווים במסגרת של טיפולים אלטרנטיביים וכן טיפול רגשי יכול לא רק לשפר את איכות החיים שלכם אלא גם להפוך אתכם לעובדים טובים ומקצועיים שמצליחים ליצור איזון בין העבודה לבין החיים הפרטיים. ברחבי הארץ ישנם מספר חדרי מלח שישמחו לארח אתכם במסגרת מחיר נגיש לכל כיס ועם שימת דגש על חיזוק המערכת החיסונית, ולא פחות מכך גם הנפש.

נגישות
גלילה לראש העמוד